KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14623296
*
nr 1462 3296
Rudolf Flink
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 19:21:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 17:27:35
1
100 kr
25/4 18:08:37
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Läs mer om Rudolf Flink
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf flink svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Läs mer om Rudolf Flink
nr 1462 3296
Rudolf Flink
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 17:27:35 | 1 | 100 kr |
25/4 18:08:37 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .Läs mer om Rudolf Flink
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf flink svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52